Od wielu lat prowadzimy działania wspierające dzieci i młodzież w realizowaniu ich pasji, rozwijaniu uzdolnień, osiąganiu małych i dużych sukcesów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że odkryte pasje często prowadzą do wymarzonego zawodu i kształtują człowieka na całe życie, dzieci zyskują pewność siebie, nowych znajomych, nowe kompetencje. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że każdy kto otrzyma odpowiednie wsparcie, potrafi rozwijać swój ukryty potencjał i dzielić się swoimi talentami z innymi. Chcąc mieć łatwiejszy dostęp do różnorodnych grantów, zwiększając tym samych skuteczność naszych działań związanych z edukacją, ekologią, angażowaniem społeczności lokalnych, postanowiliśmy powołać fundację. Wielką wagę przywiązujemy do rozwoju naszych lokalnych społeczności, „otwierania” młodzieży na świat, poszukiwania nowych rozwiązań . Mamy nadzieję, że proponowane przez nas działania będą przez wiele jeszcze lat inspirowały uczestników do rozwijania wyobraźni i dawały możliwość wykorzystania ich olbrzymiego potencjału. W krótkim fotograficznym skrócie prezentujemy, jak to się wszystko zaczynało.

Katalizatorem działań i założenia Fundacji była wygrana I miejsca oraz Grand Prix w ogólnopolskim konkursie "Drugie życie elektrośmieci".

Dzięki całorocznemu wielkiemu zaangażowaniu młodzieży  Gimnazjum w Susku , pod opieką Joanny Urbańskiej, zdobyto pierwsze miejsce oraz Grand Prix w ogólnopolskim konkursie Drugie życie elektrośmieci. Odbyły się wówczas setki działań w zakresie ochrony środowiska a w szczególności zużytego sprzęty elektrycznego i elektronicznego. Przy wsparciu rodzin uczniów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz samych uczniów odbyły się zbiórki surowców wtórnych (ton zużytego sprzętu oraz setki kilogramów zużytych baterii trafiły do recyklingu) , konferencje (dla setek osób w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu) i konkursy dla mieszkańców i uczniów z powiatu sierpeckiego, happeningi, plener malarski, spotkania w szkołach, powstały prezentacje multimedialne i filmiki, apele, udział w grze komputerowej, wystawy, konkursy, prezentacje dekoracji stołów i wiele innych działań. Osiągnięte sukcesy stały się motywacją do dalszych , jeszcze ambitniejszych przedsięwzięć.

© 2017 Edu - Inicjatywa | Projekt: InfraCOM